Něco málo o našem oddíle

Kdo jsme?

Jsme 137. skautský oddíl DOBROMYSL a patříme pod 7. skautské středisko Blaník.

Dobromysl založila v roce 1990 Marie Vítková (Týlus). První zahajovací schůzka proběhla 21. 10. 1990 v kapli sv. Václava v kostele Panny Marie Královny míru na Lhotce. Od té doby se již u jeho vedení vystřídalo 9 vedoucích (1. Týlus, 2. Mary, 3. Bob, 4. Strašidlo, 5. Žluvka, 6. Berda, 7. Slunce, 8. Cukřík a 9. Dibla). Jméno Dobromysl nese oddíl až od 3. 9. 1993.

Jsme dívčí skautský křesťanský oddíl. Tak jako všechny skautské oddíly se i ten náš dělí do skupinek světlušek, skautek a rangers. Nejmladší jsou "světlušky". Holky od 11 let "skautky", mají už více odpovědnosti za svoje schůzky a vyráží také na náročnější výpravy. A neposledně "rangers" jsou členové nad 15 let - jednak si organizují vlastní akce a také už pomáhají s vedením mladších. Vedoucí mají různé kvalifikace a kurzy (vůdcovskou zkoušku, zdravotnický kurz,...), aby bylo zajištěno kvalitní aktivní a bezpečné zázemí pro chod oddílu.

Co je Blaník?

Blaník je naše skautské středisko, to znamená, že za nás nese právní subjektivitu a pomáhá nám tak s papírováním, organizací táborů či získáváním dotací. Naše středisko tvoří celkem 16 spřátelených oddílů - společně s nimi se  setkáváme na střediskových akcích (sportovní den - Blanické hry,  HUstý!, křížová cesta, Výsadek ...)

Co je Junák?

Junák - český skaut, z. s. sdružuje 50 tisíc dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků a je největší výchovnou organizací v republice. Zároveň je členem světových skautských organizací WOSM a WAGGGS.

Co skauting vlastně nabízí?

• být členem týmu, mít kamarády
  • prožívat život naplno - aktivně, zábavně a zajímavě
  • rozvíjet se
  • učit se hledat správné hodnoty
  • pomáhat světu kolem sebe k rozvoji
  • hledat směr pro svůj život

Junák - český skaut, 7. středisko Blaník, z. s.
Vytvořeno službou Webnode