Victor Nalwoga

Naše adopce na dálku

Od září 2006 jsme měly adoptovanou dívku z Indie jménem Latashree. Z té již vyrostla mladá žena a tak jsme zahájili novou adopci a to desetileté dívky Victor z Ugandy. Jsme s ní v kontaktu skrze dopisy a každý rok jí přispíváme ca 7000Kč.

Snažíme se tak dětem připomínat, že ne každý může chodit do školy. A zároveň tím, že vhodí do kasičky v klubovně několik korun z toho, co se jim podařilo ušetřit, mohou někomu pomoci.

,, Dobrý den, jmenuju se Victor. Jsem hodně usměvavé a veselé děvče. Ochotně pomáhám babičce se všemi domácími pracemi. Chodím do třetí třídy na základní škole. Můj nejoblíbenější předmět je náboženství, protože až budu velká, chtěla bych být řádovou sestrou nebo jeptiškou. Taky doma se moc ráda modlím za lepší budoucnost.

Bydlím se svou babičkou v jejím domě. Babička stále pracuje na poli a snaží se vydělat co nejvíc peněz. Navíc dobrovolně pracuje ve vedení naší vesnice. Moji rodiče se rozešli a občas se za mnou zastaví, ale ani jeden nemá peníze nazbyt. Žijeme dost daleko od školy, víc než tři kilometry, ale všichni tam chodíme rádi. "

Junák - český skaut, 7. středisko Blaník, z. s.
Vytvořeno službou Webnode